בצקת בקרנית

תמונה של בצקת בקרנית
תוכן עניינים

תנאי הכרחי לראייה טובה זוהי קרנית שקופה ונקייה. בקרנית אין כלי דם כמו בכל שאר הרקמות בגוף האדם. גם מבחינת ריכוז המים הרי שהקרנית מכילה פחות מים מכל רקמה אחרת בגוף. כאשר נוצר מצב של הצטברות מים בקרנית נוצרת בצקת בקרנית.

זהו מצב אשר עשוי לבוא לידי ביטוי הן בעליה של עובי הקרנית והן באובדן השקיפות של הקרנית. זה למעשה גורם לכך שהקרנית לא מעבירה בצורה תקינה את קרני האור. התוצאה היא פגיעה בראייה.

אנחנו אופטיקה 109 רשת משקפיים בפרישה ארצית, המומחים המוסמכים שלנו מנוסים באבחון בעיות ראייה מורכבות ומביאים בשורה חדשה לתחום אבחון בעיות הראיה, התאמת משקפיים ודיוק מקסימלי במקצועיות הגבוהה ביותר. כאן נעביר לכם את כל המידע על בצקת בקרנית. למבחר משקפי הראייה שלנו – בקרו בחנות.

כדי להבין למה זה קורה נלמד מעט על מבנה העין.

בשכבה הפנימית של הקרנית ישנה שכבה של תאי אנדותל. מדובר במנגנון שנועד למנוע את הצטברות הנוזלים. התצאים הללו שואבים את הנוזלים מהקרנית אל הלשכה הקדמית של העין.

הלחץ התוך עיני הטבעי שואף את הכנסת הנוזל מהלשכה אל הקרנית. כאשר ישנה פעילות תקינה של תאי האנדותל הרי שנשאב הנוזל מהקרנית אל הלשכה הקדמית והלחץ מתאזן. כך למעשה נמנעת היווצרות בצקת בקרנית.

מה עושים עם הבצקת בקרנית?

 • הורדת הלחץ התוך עיני – במצבים של גלאוקומה הדבר יגרום לנסיגת הבצקת.
 • טיפול בדלקת – לרוב באמצעות סטרואידים.
 • מי מלח – אלו מסייעים בהבהרת הקרנית. זהו טיפול מקומי וזמני בלבד.
 • עדשות מגע טיפוליות – אלו מסייעים בהקטנת הכאב הגירוי בעין ומאיץ ריפוי.
 • השתלת קרנית – זהו הטיפול הכי יעיל למצבים של בצקת כרונית כאשר בעקבות הניתוח מתחלפים תאי האנדותל הפגועים בתאים חדשים.

למה זה קורה?

ישנה שורה ארוכה של מחלות אשר אלה אחראיות לפגיעה האקוטית או הכרונית בתאי האנדותל כאשר התוצאה היא בצקת בקרנית.

לבדיקת ראייה לחצו כאן

בין הסיבות המובילות –

 • לחץ תוך עיני מוגבר – אנשים הסובלים מגלאוקומה של זווית סוגרה שזה אומר סגירה של אזור הניקוז של הנוזל הממוקם בלשכה הקדמית. זה מובל לעלייה דרמטית בלחץ התוך עיני עד לפי שלוש מהנורמה. ברוב המקרים הביטוי יהיה בצקת של האפיתל ובמקרים נדירים אף בצקת של הסטרומה. אנשים הסובלים מגלאוקומה מולדת סובלים לעיתים גם מבצקת של הקרנית שמתפתחת בגיל מאוחר.
 • טראומה וניתוחים תוך עיניים – יש מקרים אשר בהם נוצר נזק בקרנית בעת הלידה בעיקר במקרים של לידת מלקחיים. הנזק יכול להיגרם גם בעקבות חדירה של גוף זר אל תוך הלשכה הקדמית. למעשה כל חבלה קהה עלולה לגרום לנזקים בקרנית. במקרים רבים הנזק נגרם בעקבות טראומה של ניתוח תוך עיני. אם זה במקרים של ניתוחי קטרקט כאשר במהלך הניתוח נעשות פעולות שונות בלשכה הקדמית באמצעות ציוד ניתוחי או בניתוחים להפרדת רשתית .
 • מחלות גנטיות – זה כולל פגמים מולדים או מחלות תורשתיות. מחלה תורשתית עלולה להתפרץ בגיל מבוגר 50+. התלונה העיקרית במצבים אלו היא ראייה מטושטשת שמורגשת בעיקר בשעות הבוקר כאשר במהלך היום היא הולכת ומתבהרת.
 • דלקת תוך עינית – זה יכול להיות על רקע הרפס או בעקבות זיהומים חיידקיים או ויראליים. אלו עלולים להזיק לאנדותל ולגרום לבצקת.

כתבות נוספות במגזין אופטיקה 109

למה אנחנו?

 • אופטיקה 109 עם כל מה שצריך לאיכות הראייה.
 • אנחנו מציעים שירות של בדיקות ראייה במכשור מתקדם.
 • בנוסף, מבחר משקפיים בשלל דגמים.

אופטיקה 109 מברכת אתכם בבריאות טובה ועיניים בריאות!

מאמר זה אינו תחליף לייעוץ רפואי.

הסניפים שלנו

אולי יעניין אותך לקרוא על:

אופטיקה 109
נכתב ע”י המומחים של אופטיקה 109, במטרה לתת לכם את המידע הנדרש. אם תמצאו טעות נשמח שתשתפו אותנו בעמוד צור קשר.
אהבתם? שתפו עם חברים
עוד בנושא מחלות עיניים
קטרקט
מחלות עיניים
קטרקט

קטרקט היא מחלה המאפיינת בעיקר אנשים מבוגרים. מדובר במצב אשר בו נצרת עכירות על גבי העדשה של העין והיא פוגעת בראיה. אז נכון שהשכיחות עולה

לכתבה המלאה
ניוון רשתית
מחלות עיניים
ניוון רשתית

AMD – Age-related Macular Degeneration זהו שמה הלועזי של המחלה המוכרת לנו בשם ניוון רשתית. במדינות המערב וגם בישראל מובילה מחלה זו כגורם עיקרי לעיוורון

לכתבה המלאה
קרטוקונוס
מחלות עיניים
קרטוקונוס

קרטוקונוס היא מחלה המופיעה בקרב צעירים בעיקר. זוהי מחלה שפוגעת בקרנית שבמהלך הזמן מעוותת את הקרנית שהיא למעשה החלון הקדמי של העין. עם הזמן היא

לכתבה המלאה
פטריגיום
מחלות עיניים
פטריגיום

פטריגיום מכונה תבלול בעברית. זהו גידול שצומח קרום המכסה את שטח פני העין. לרוב הוא בצבעי לבן אדמדם ומכסה את העין בהדרגה. הוא לא גידול

לכתבה המלאה
בלפריטיס
מחלות עיניים
בלפריטיס

בלפריטיס זוהי דלקת עפעפיים נפוצה. זוהי דלקת כרונית שהביטוי שלה הוא הפרשה על הריסים, דמעת, אודם בלחמיות, צריבה, גרד ולעיתים אף תחושה של גוף זר

לכתבה המלאה
מחלות עיניים
פטוזיס – צניחת עפעף

פטוזיס – צניחת עפעף, זהו מצב אשר בו העפעף העליון נופל והוא מכסה באופן חלקי את האישון. מצב כזה עשוי לגרום להפרעה בשדה הראייה העליון.

לכתבה המלאה
0
עגלת קניות
פינוי עגלהחזרה לחנות
Calculate Shipping
Apply Coupon
Available Coupons
fghyr387 Get 50 off הנחה 50 שח
ghgy23hg Get 20% off הנחה 20 אחוז
jhu123hnb Get 100 off הנחה 100 שח
vgfh54g Get 15% off הנחה 15 אחוז
xdf23f Get 10% off הנחה 10 אחוז
Unavailable Coupons
colors50 Get 50 off 50% על מוצר שני עדשות מגע צבע
disc-25 Get 25 off הנחה קופון 25 אחוז
zs20 Get 20 off הנחה 20 שקל
zs30 Get 30 off הנחה 30 שקל