עדשות ביפוקל לילדים

קבלו הצעת מחיר להתקנת עדשות ביפוקל לילדים במחיר שלא תוכלו לסרב לו.

רוצים להקל על הילד/ה שלכם? הילד/ה מתקשה לקרוא מטווח קרוב גם עם המשקפיים?

עדשות ביפוקל הם בדיוק מה שאתם צריכים.

ראשי פרקים בעמוד:

לקבלת הצעה עבור עדשות ביפוקל לילדים

כדי לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד מלאו פרטים ואנו נחזור אליכם
להצעת מחיר בטלפון חייגו
חלק ראשון

על עדשות ביפוקל

רוב משקפי הראייה המשמשים ילדים הם משקפיים חד מוקדיים. הילדים רואים דרכם בצורה ברורה כל הזמן. יחד עם זאת, יש ילדים הזקוקים למשקפיים שיש בהם שני מוקדים. מוקד אחד לראייה מרחוק ומוקד לראייה מקרוב למטרת קריאה. משקפיים אלו עשויים לפתור בעיות עיניים שונות לרבות פזילה, כאבי עיניים וגם כאבי ראש הנגרמים בגלל בעיות ראייה שונות.

משקפי ביפוקל אצל ילדים עובדים בצורה שונה מאשר משקפי המולטיפוקל וכדי לקבל את התועלת הטובה ביותר, חשוב לבצע את ההתאמה בצורה מקצועית ומדויקת.

מתי ילדים זקוקים למשקפיים ביפוקל?

ישנם מקרים שונים המחייבים שימוש במשקפי ביפוקל.

כדי להבין את זה יהיה עלינו להתעמק במונחים מורכבים מתחום האופטיקה אותם ננסה לפרוש בפניכם בצורה הכי פשוטה וקלה להבנה.

כאשר אנחנו קוראים מטווח קרוב, בעיתון, בספר או במסך הטלפון אנחנו מפעילים אקומודציה. זהו תהליך אשר בו השריר הציליארי המקיף את העדשה התוך עינית שלנו, מתכווץ וכך נוצר קימור של העדשה. ככל שהעדשה שלנו תהיה קמורה יותר, כך כוחה האופטי יגדל.

כאשר אנחנו קוראים, העדשה מתקמרת בעקבות השריר שמתכווץ וכך נוסף לה כוח המאפשר לנו לראות את הכתוב בצורה הכי ברורה.

היכולת המופלאה של עיני הילדים

היפרופיה זה השם של המקרה אשר נפוץ בקרב ילדים ומחייב אותם להרכיב משקפיים. המשמעות היא שהילדים הסובלים מהבעיה יזדקקו למשקפיים במרשם פלוס על מנת לתקן את בעיית הראיה. ההיפרופים מפעילים אקומודציה בכדי לגרום לכך שהעין תראה בצורה הכי ברורה. מדובר בפעולה שהילד עושה בצורה בלתי רצונית כאשר המאמץ שלו לראות אמנם מוסיף לו כוח אופטי משמעותי לעין והוא אפילו מתקן לעצמו את הראיה אך התיקון הזה גורם לכאבי ראש לעייפות בעיניים ובמקרים רבים נגרמת פזילה כתוצאה מהמאמץ.

חלק שני

מה מיוחד בעדשות ביפוקל

משקפי ביפוקל מסדרים את האקודציה

המשקפיים עם העדשות פלוס מתקנים את בעיית הראיה. הבעיה היא בחלק מהמקרים שהילדים מפעילים אקומודציה אשר גורמת להתכנסות יתר כאשר במצב הזה נוצרת בעיה של פזילה פנימה. בכדי לתקן את הבעיה הזו יש להתאים משקפי ביפוקל עם תוספת מספר פלוס בחלק התחתון.

אנחנו מכירים את משקפי המולטיפוקל המשמשים אנשים רבים המגיעים לגיל ארבעים, חמישים והם זקוקים לפתרון לטווח הקרוב לצד פתרון לטווח הרחוק. משקפי המולטיפוקל למעשה משלבים שני מספרים אשר אלו מעניקים את המענה המושלם לכל מרחק.

גם בקרב ילדים הזקוקים למשקפיים עם שני מספרים יש אפשרות לפתור את הבעיה בעזרת עדשות מולטיפוקל כאשר אלו יכילו את שני המוקדים בהתאם לצורך.

ההבדלים בין עדשות ביפוקל לעדשות מולטיפוקל

ההבדל בין עדשות מולטיפוקל לביפוקל
ההבדל בין עדשות מולטיפוקל לביפוקל

עדשות ביפוקל – עדשות ביפוקל הן עדשות אשר להן שני מוקדים. מוקד אחד למרחק  שזה כמו כל זוג משקפיים רגיל. המוקד השני הוא טווח קריאה שזה הטווח הקרוב. העדשה היא למעשה עדשה חצויה כאשר החלק העליון ישמש לצורך ראיה מרחוק והחלק התחתון ישמש לראיה וקריאה בטווח הקרוב.

עדשות מולטיפוקל עדשות המולטיפוקל מכילות אף הן שני מוקדים אך יש ביניהן מעבר הדרגתי. על כן, כאשר מביטים במבט ישיר, העין עושה שימוש במוקד המיועד למרחק וכאשר מורידים את המבט כלפי מטה, מביטים דרך המוקד המיועד לקריאה.

אז למעשה עדשות המולטיפוקל הן אולי יותר אסתטיות כאשר לא מבחינים מבחוץ כי מדובר במשקפיים עם עדשות מיוחדות, זאת כי אין את הקו המפריד בעדשות המשקפיים. אך היתרון הוא זה הוא גם חיסרון. בגלל שהמבנה של עדשות המולטיפוקל הוא הדרגתי, על כן אי אפשר להיות בטוחים כי הילד יעשה את השימוש הנכון במשקפיים. כאשר הוא קורא, ייתכן שהוא מביט דרך מוקד הביניים או אפילו דרך המוקד המיועד לראיה מרחוק, מה שלמעשה גורם לכך שהוא לא מקבל את המספר המירבי המתאים לו. הילדים שמבצעים את האקודמציה מתגברים בעצמם על הפערים האופטיים כך שקשה לדעת באיזה מספר בעדשה הילד נעזר. בגלל שזה עשוי להיות כך, הרי שהטיפול יהיה הרבה פחות אפקטיבי.

בגלל שזה עשוי להיות מורכב כל כך, ההמלצה היא בדרך כלל לבחור עבור ילדים הזקוקים לכך, דווקא את משקפי הביפוקל. שם יש אפשרות לראות בברור את המעבר שבין הטווחים. טווח המרחק עומד בפני עצמו וכך גם טווח הקריאה הופך להיות ברור וחד.

חלק שלישי

התאמת עדשות ביפוקל לילדים

מי יבצע את הבדיקה וההתאמה של המשקפיים המיוחדות לילדים?

כאשר ילד זקוק למשקפיים מיוחדים לטווח הקרוב ולטווח הרחוק, יהיה צורך לפנות אל רופא עיניים מומחה לילדים או אל אופטומטריסט מומחה על מנת שאפשר יהיה להתאים את המוצר הנכון לילד. במקרים רבים קביעת המרשם תיעשה באמצעות שיתוף פעולה בין אופטומטריסט לרופא עיניים.

ברוב המקרים יהיה צורך לבצע שתי בדיקות. בדיקה אובייקטיבית שנעשית בעזרת טיפות שמרחיבות את האישונים וגם בדיקה סובייקטיבית אשר הנעשית ללא בדיקות. הבדיקה האובייקטיבית היא בדיקה חשובה שלא מדלגים עליה היות והטיפות להרחבת האישונים משתקות את השריר הצילארי שהוא זה שמפעיל את האקומודציה. בעזרת הבדיקה הזו אפשר לראות באופן אובייקטיבי את המצב של העיניים ואת הסטטוס הרפליקטיבי מבלי שהקימור של העדשה יפריע.

בכל מקרה חשוב לדעת כי ילדים עד גיל שבע חייבים להיבדק על ידי רופא עיניים ועדיף שיהיה זה רופא עיניים מומחה לילדים, כדי שירשום את המרשם המדויק והסופי.

כדי לבחור בצורה נכונה את סוג העדשות הכי מתאימות, חשוב שיהיה זה רופא עיניים או אופטומטריסט מומחה שיקבע את הדבר, הן בהתאם למרשם אותו הילד צריך והן בהתחשב בגילו של הילד.

חשוב לדעת! כאשר מקפידים על התאמה נכונה של עדשות הביפוקל או עדשות המולטיפוקל, וכן על הרכבה נכונה של המשקפיים על פי ההוראות שחל רופא העיניים, הרי שיש סיכויים טובים לכך כי הצורך בהרכבת המשקפיים יפחת ואולי אף ייעלם עם הזמן.

המסגרת המתאימה למשקפי ביפוקל או מולטיפוקל לילדים

כאשר באים לבחור מסגרת למשקפי ילדים, חשוב לשים דגש על בחירה במסגרת קלת משקל. מסגרות הפלסטיק הן המסגרות הקלות ביותר והן גם נוחות ביותר היות ואין להם את האפונים המציקים במקרים רבים לילדים. מצד שני, מסגרת פלסטיק היא מאוד בולטת ומאוד דומיננטית וילדים רבים לא מצליחים להתחבר אליהם.

יש גם את מסגרות הסיליקון שהן גמישות ורכות מאוד והן בלתי שבירות. עבור ילדים קטנים זהו פתרון מדהים היות והמשקפיים הללו לא יכולות להיהרס ביחס לכל מסגרת אחרת.

ההמלצה שלנו היא שכאשר אתם משקיעים במשקפי ביפוקל או מולטיפוקל לילדים, שאלו עדשות יקרות מאוד ביחס לעדשה הרגילה, בחרו מסגרת חזקה וכזו שתוכיח עמידות לאורך זמן.

הגודל של מסגרת המשקפיים

אפילו שהאופנה אולי טוענת אחרת, תמיד כדאי לבחור עבור הילד, משקפיים אשר בהם העדשה מכסה את כל האזור של ארובת העין שלו. כך שהעדשה תהיה מגובה הגבה ותמשיך עד הגבול העליון של הלחי.

כך הילד יביט רק דרך העדשות ולא מעליהן או מתחתיהן.

בכל מקרה תמיד חשוב לשים לב כי המשקפיים הן ברוחב של פני הילד וכי המוטות מגיעים עד לאחרי האוזניים בצורה הכי נוחה והכי בריאה לילד.

אופטומטריסט מומחה יתאים לילד את העדשות ואת המשקפיים שיעילות והבריאות ביותר עבורו.

עדשות ביפוקל לילדים
כלי נגישות