עדשות פולארויד

אצלנו תקבלו עדשות פולארויד שיחזיקו לאורך זמן. ובמחיר שלא תוכלו לסרב לו.

נוהגים הרבה? קשה לכם עם קרני האור שפורצים לעיניים במהלך הנהיגה? רוצים בסך הכל לעבוד בשמש ולא לסבול מקרני האור?

עדשות פולארויד הם בדיוק מה שאתם צריכים.

ראשי פרקים בעמוד:

לקבלת הצעה עבור עדשות פולארויד

כדי לקבל הצעת מחיר משתלמת במיוחד מלאו פרטים ואנו נחזור אליכם
להצעת מחיר בטלפון חייגו
חלק ראשון

על עדשות פולארויד

עבור הרבה אנשים, המושג הזה – עדשות פולארויד נשמע כמו מותג נוסף של משקפי שמש. האמת היא שזה ממש לא מדויק.

המדובר הוא בטכנולוגיה מסוימת של עדשה. על כן, בדגמים השונים של משקפי השמש האופנתיים יש את משקפי השמש שנושאים שמות של מותגים מרשימים ומפוצצים כאשר לרוב הם מחולקים לשי הקטגוריות. הדגם של העדשות הרגילות והדגם של שמכונה פולארויד, או פולרייזד. אז האמת שהמשקפיים משני הסוגים נראים ממש זהים אך מבינת ההרכב של העדשות מדובר במשהו אחר. כי עדשות פולאריד הן למעשה עדשות מקוטבות שזה משהו אחר לגמרי.

מה זה עדשות מקוטבות?

עדשות מקוטבות הן למעשה עדשות שמכניסות קרני אור אך רק את אלו שמגיעים בצורה מאונכת ישירה מול העדשה. העדשות מונעות את הכניסה של קרני האור שמגיעות באלכסון. התוצאה המתקבלת היא עדשות המונעות השתקפות וסנוור וזה מה שמאפשר ראיה ממוקדת וחדה.

כדי להבין מה עושות העדשות הללו מסוג פולארויד, חשוב להבין איך מתנהגות קרני האור וכיצד הן מגיעות אלינו. אז ראשית, קרני האור נעות אלינו בגלים. אלומת האור יוצאת מהשמש כאשר היא למעשה אוסף של גלים אשר אלו נעים במישורים שונים אך כולם נעים לכיוון אחד. אותם גלי אור חוזרים לעין כאשר הם פוגשים במשטחים מבריקים או חלקים. כמו למשל שמשות של כלי רכב, שלג, קרח, ים, מתכות וכן הלאה. חלק מהגלים הללו שבים אלינו בגלים רוחביים כאשר זה מה שיוצר את הסנוור ואת תופעת ההשתקפות.

חלק שני

פולארויד לנצח את קרני השמש

גלי האור והזויות שלהם

גלי האור מאירים עלינו בכמה וכמה זוויות שונות וזאת בגלל שהם מפוזרים. המראה שאנחנו מקבלים נובע מהכיוון של קרני האור. כאשר קרני האור מגיעים בצורה אנכית הרי שזה מתאים מאוד לעין האנושית אך כאשר גלי האור פוגשים את האספלט, פוגשים מים, שלג או ערפל, הרי שאז הם הופכים להיות סוג של כוח מעוור.

האור שחוזר הינו אור ממוקד ומרוכז בכיוון אופקי מה שיוצר את האור המסנוור. זהו האור שאנחנו מכירים בימי אובך או ימים מעוננים כאשר בישראל זה קורה בעוצמה רבה במיוחד. הסנוור גורם למיסוך של האור השימושי, הוא גורם לכך שהעין תתאמץ מאוד וכך הראייה הופכת להיות הרבה יותר קשה, גם כאשר מרכיבים משקפי שמש (מהסוג הרגיל).

עדשות מקוטבות פולרויד הן עדשות אשר בהן מוצמדת לעדשה משטח מיוחד הנעשית בטכנולוגיה מיוחדת המכונה – 91 – SR  זה בנוי כמו תריס וניאצני אנכי. המשטח למעשה מקטב את קרני האור והוא מאפשר רק לגלי אור המגיעים באופן ישיר ומאונך, לחדור דרך העדשה. גלי האור המגיעים מכיוונים אחרים, פשוט נחסמים וכך אין את הסנוורים ואת ההשתקפויות.

למי מתאימות העדשות המקוטבות?

עדשות מקוטבות מיועדות ומתאימות בעיקר לאנשים שנמצאים במרחב הפתוח משך שעות רבות בכל יום. עבור האנשים הללו המשקפיים בעלות עדשות הפולארויד יסייעו להפחית את התופעה של עייפות העיניים וכאבי העיניים בסוף יום העבודה. המשקפיים הללו אף מבטיחות הגנה גבוהה לעיניים, הרבה יותר מעדשות רגילות ועל כן הן מאוד מומלצות.

אנשים שהחלו להרכיב את משקפי השמש הללו מדווחים על שינוי משמעותי לטובה הן בתחושה שלהם, כאשר הראייה שלהם היא הרבה יותר נוחה בלי מאמצים וצורך להסיט את המבט לכיוונים שונים, כך גם הם לא סובלים מסנוורים והעיניים שלהם לא מתעייפות.

העדשות המקוטבות יוצרות תחושה של ראייה נוחה ותחושה נינוחה ושליטה טובה הרבה יותר בכל ההתנהלות בחוץ, על הכביש ובכל מקום בכל מזג אוויר.

חלק שלישי

מה שמיוחד בעדשות פולארויד

החשיבות של משקפי שמש איכותיות

רוב האנשים בוחרים את משקפי השמש שלהם בהתאם למותג ולמראה של המשקפיים כאשר איכות העדשה לא נמצאת ממש בראש הרשימה. הבעיה עם כל משקפי השמש הסטנדרטיים היא שלא פעם אנחנו מסתנוורים מקרני השמש ועל כן אנחנו נאלצים להסיט את המבט זה עשוי לקרות גם בבוקר וגם בצהריים וזה בגלל שהמשקפיים לא בולמות את הסנוור שנגרם בעקבות קרינה של השמש.

ממחקרים רבים שנערכו עולה כי חשיפה ממושכת לסנוור מעלה את ההסתברות למעורבות בתאונות דרכים היות והחשיפה לסנוור מעייפת מאוד את העיניים. אנשים המרכיבים עדשות עם טכנולוגיית קיטוב נהנים מראייה הרבה יותר טובה, חדה וגם נינוחה לעיניים. הם לא סובלים מעייפות או תשישות כמו אלו שמרכיבים את משקפי השמש הרגילים וכך גם נמנעות תאונות דרכים קשות.

משקפיים בלי עיוותים

משקפיים מקוטבים מבטיחים ראייה ללא כל עיוותים כאשר הם מעבירים את כל המראות והצבעים ללא שינויים. העדשות הללו מעניקות ראייה עם בהירות גבוהה, ראייה דינאמית עם עומק שדה רחב יותר וגם עם צבעים איכותיים וחיוניים.

עבור נהגים מדובר בפתרון נוח ויעיל במיוחד. הודות לשימוש במשקפיים הללו הם נהנים מתפיסה נכונה יותר של המרחב, לעומק ולרוחב, מזיהוי מדויק של צבעים וגם מהרבה פחות סנוור, משטחים מתים או כל הפתעה אחרת שעשויה לצוץ בכביש.

חשוב  לזכור כי עבור נהגים מדובר ביתרון יעיל וחשוב מאין כמותו. זאת משום שבזמן נהיגה לוח המחוונים מחזיר בוהק לכיוון הנהג וכך גם הכביש ואפילו מכסה המנוע מחזירים את הקרניים ויוצרים את הסנוור המסוכן כל כך. כאשר מרכיבים את העדשות המקוטבות, הרי שכל הבעיות הללו נמנעות לגמרי וקרני האור הופכות להיות נעימות, נוחות ואף מעט חלשות.

חלק רביעי

מי צריך עדשות פולארויד

לא לנהגים בלבד

אז נכון שעבור הנהגים מדובר בפתרון יעיל ונחוץ מאין כמותו, אך לא רק עבורם יועילו המשקפיים.

כיום מהווים משקפי השמש בעלות העדשות המקוטבות, אחד מפריטי החובה עבור כל גולש סקי, עבור כל רוכב אופניים, עבור נהגי מרוץ וכך גם עבור כל חובבי ספורט ימי ולמעשה לכל מי שיוצא לפעילות כלשהי בחוץ כאשר זו מחייבת ראייה חדה וברורה.

כאשר תרכיבו את העדשות הללו במהלך סיורים או טיולים בטבע תוכלו ליהנות גם משדה ראייה איכותי וחד עד כמה שאפשר, מסינון של האור ומהעמקה של שדה הראייה תוך ראייה חדה של הצבעים גם כאשר תנאי מזג האוויר קשים. בזמן שלג אשר בו הסנוור הוא כפול, המשקפיים הללו יתרמו תורמה נכבדה.

כיום כמעט מחצית ממשקפי השמש הנמכרים בארצות הברית הן בעלות עדשות מקוטבות. הן גם משקפיים אופנתיות ויפות, הן טרנדיות ומרשימות והן גם איכותיות מאוד כפי שמצופה מעדשות המשקפיים המקוטבות.

איך תדעו אם העדשה במשקפי השמש שלכם היא עדשת פולארויד?

ישנה אפשרות לבדוק ולקבל אינדיקציה האם העדשות שלכם הן עדשות פולארויד. הדרך לבדוק את הדבר היא על ידי הנחת שני משקפי פולארויד כאשר אחד יהיה מונח על גבי השני בזווית של 90 מעלות. באופן כזה יתקבל מצב של חושך שישתקף דרך שתי העדשות יחד. ישנה אפשרות נוספת לבדוק את הדבר וזאת על ידי התבוננות דרך העדשות על משטח LCD אפור כמו למשל מסך של שעון יד או מסך של טלפון נייד כאשר בהסתכלות בזווית של 90 מעלות המסך ייראה אטום וכהה ולעומת זאת בזווית של 180 מעלות המסך ייראה רגיל לגמרי.

כדי ליהנות ממוצר אמין ואיכותי, פנו אל אנשי מקצוע מוחים שיתאימו עבורכם את העדשות הנכונות.

עדשות פולארויד
כלי נגישות